نحوه نگهداری باتری ابزار برقی بی سیم

08 بهمن 1401

کسب اطلاعات درباره نحوه نگهداری باتری ابزار برقی بی سیم به شما کمک می کند تا عمر ابزار برقی خود را بیشتر کنید. کسانی که با ابزارهای شارژی کار میکنند همیشه درصدد کسب راهکارهایی برای افزایش عمر باتری ابزار خود هستند. به همین دلیل با این سوال که چگونه از باتری های مورد استفاده در ابزارهای بی سیم بهترین استفاده را ببریم، به صورت مکرر مواجه می شویم. بنابراین، ما برخی از پیشنهادات خود را در مورد نحوه مراقبت از باتری ها گردآوری کرده ایم. اگر از این راهکارها پیروی کنید، باتری های کیت شما برای مدت طولانی تری کار خواهند کرد.


بهترین راهکارهای افزایش طول عمر باتری

در حالی که یک ابزار برقی بی سیم در مقایسه با ابزارهای برقی سیم دار، راحتی بی نظیری را ارائه می دهد، اما کاملاً بی خطا نیست. طول عمر باتری قابل شارژ به نحوه استفاده و یا حتی عدم استفاده از ابزار و نحوه ذخیره باتری در زمانی که استفاده نمی شود بستگی دارد. بهترین راهکارهای افزایش طول عمری باتری را در بخش زیر مطالعه کنید تا اطمینان حاصل شود که این دستگاه های شارژی تا زمانی که ابزارهایی که به آنها نیاز دارند دوام می آورند.

1. باتری های خود را خنک نگه دارید.

هنگام در نظر گرفتن سلامت باتری، به خاطر داشته باشید که تغییر شدید دما، به ویژه گرمای شدید، دشمن باتری است. کاربران باید دائماً تلاش کنند تا باتری را خنک نگه دارند و هرگز آن را در مکان هایی که ممکن است بیش از حد گرم شود، نگهداری نکنند. باتری ها دارای حداقل و حداکثر دما هستند که می توانند قبل از آسیب دیدگی به آن برسند. از این دماهای شدید باید اجتناب کرد زیرا دماهای شدید می تواند قدرت یا طول عمر باتری را مختل کند.
به عنوان مثال، هنگام کار در بیرون از منزل بر روی یک پروژه، از قرار دادن آن در نور کامل خورشید برای مدت طولانی خودداری کنید و ابزار برقی و باتری های آن را در روز گرم در ماشین رها نکنید. علاوه بر این، اگر باتری به دلیل استفاده بیش از حد گرم شود، ممکن است قبل از شروع شارژ، دمای داخلی خاصی لازم باشد. برای مثال، باتری های لیتیوم یونی 18 ولتی بوش، به دمای داخلی حدود 113 درجه فارنهایت نیاز دارند. قبل از اقدام به شارژ باتری ها، کاربران باید آنها را از نور مستقیم خورشید و گرما جدا کرده و در جای خشک و خنک نگهداری کنند.

2. از قرار دادن باتری ها در معرض رطوبت خودداری کنید.

تمیز و خشک نگه داشتن باتری ها نیز مهم است زیرا کثیفی می تواند مانع از اتصال صحیح باتری ها با ابزار شما شود و استفاده از باتری مرطوب با ابزار برقی هرگز ایده خوبی نیست. اگر باتری در حین استفاده خیس یا کثیف شد، به سادگی دستگاه را خاموش کنید، باتری را بردارید، آن را با یک پارچه پاک کنید و سپس آن را زیر درپوش قرار دهید تا خشک شود. اجازه ندهید نقاط تماس باتری با هر جسم فلزی خارجی تماس پیدا کند، زیرا ممکن است به آنها آسیب برساند. هنگام نگهداری باتری ها، محیط مرطوب می تواند باعث خوردگی پایانه ها شود که عمر باتری را کاهش می دهد.
کار با باتری در چند قطره باران مشکلی ندارد، اما کار در یک بارندگی مداوم ممکن است باعث شوک الکتریکی شود و به ابزار و باتری آسیب برساند.

3. بهترین روال شارژ را حفظ کنید.

سومین عاملی که هنگام افزایش عمر باتری باید در نظر گرفت، سیستم شارژ است. کاربران باید شارژری را انتخاب کنند که دارای حالت های شارژ مناسب با نیازهای زمان کار آنها باشد، خواه سرعت شارژ معمولی باشد یا نوعی حالت شارژ سریع. کاربرانی که در محل کار به سرعت باتری های تجهیزات بی سیم خود را خالی می کنند، ممکن است نیاز به شارژ سریع داشته باشند. یک شارژر با گزینه شارژ سریع می تواند مفید باشد تا به سرعت باتری را به ظرفیت 50 درصد برگرداند بدون اینکه در طول زمان از سلامت و عمر باتری کاسته شود. با این حال، توصیه می شود که فقط در صورتی از شارژر قوی تر استفاده کنید که ضروری باشد، زیرا سرعت شارژ سریع تر، مانند شارژ مکرر، فشار بیشتری به باتری وارد می کند.

4. از حالت ذخیره سازی استفاده کنید.

حالت ذخیره سازی ویژگی خاصی است که در برخی از شارژرهای باتری ابزار برقی یافت می شود که شارژ باتری را تا حد مطلوب قبل از نگهداری ابزار برقی برای مدت طولانی تسهیل می کند. اگر شارژر با این ویژگی برای ابزار در دسترس نباشد، کاربران می توانند با بررسی گیج شارژ باتری خود را به طور فعال کنترل کرده و تا 40 تا 50 درصد شارژ کنند. سطح شارژ 40 تا 50 درصد برای یک باتری ابزار برقی بی سیم که برای چند ماه ذخیره می شود ایده آل است.

5. پس از یک دوره کوتاه استفاده، شارژ را متوقف کنید.

بسیاری از کاربران ابزارهای برقی نمی توانند تحمل کنند که ابزارشان (یا هر ابزار دیگری) به زیر 70 درصد شارژ برسد. در نتیجه، آنها پس از مدت زمان کوتاهی که از ابزارشان استفاده می کنند، مجددا آن را شارژ می نمایند. باید از این کار اجتناب کرد زیرا عمر باتری را کاهش می دهد.

بیشتر بخوانید : آموزش تعمیر باطری

6. باتری مناسب را انتخاب کنید.

در نهایت، انتخاب باتری مناسب برای کاربرد و ابزار برقی بسیار مهم است. انتخاب باتری با ظرفیت کمتر، مانند 4.0 Ah یا 8.0 Ah، برای یک ابزار پرقدرت، نیاز به شارژ مکرر و کاهش طول عمر باتری دارد. به عنوان مثال، اگر یک پیمانکار در حال حفاری سطح بتنی با باتری 4.0 Ah باشد و سوراخ های زیادی ایجاد کند، باتری با ظرفیت کمتر به سرعت تخلیه می شود و نیاز به شارژ مجدد منظم دارد.

نتیجه

هنگام استفاده از ابزارهای برقی بی سیم، کاربران باید به خاطر داشته باشند که آزادی حرکت در محل کار مستلزم استفاده از باتری است که توجه ویژه ای را می طلبد. اگر باتری ها را به درستی شارژ کنیم، به مدیریت گرما دقت کنیم و از آنها برای هدف مورد نظر خود استفاده کنیم، برای مدت طولانی دوام خواهند داشت.
نکات مهمی که ما در این مقاله از آموزشگاه فنی و حرفه ای ابزار طباطبایی ارائه دادیم باید به شما کمک کند تا از ابزارهای برقی و باتری آنها نهایت استفاده را ببرید، اما این بدان معنا نیست که هر از گاهی نیازی به تعویض یا تعمیر نخواهند داشت. اگر باطری ابزار شارژی شما مانند دریل های شارژی با مشکل مواجه شد مقاله تعمیر باطری دریل شارژی ما به کمک شما می آید.

دیدگاه‌ها
0 از 5